Archiwum kategorii: Alpy

Kolejene publikacje !!!

Kolejne publikacje naszej  relacji „Mont Blanc notatki spod szczytu” już dostępne na stronach naszych patronów medialnych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tych portali i przeczytanie naszej relacji.  🙂

Pierwsze publikacje naszej relacji …

Ukazały się pierwsze publikacje „Mont Blanc notatki spod szczytu”. 🙂

Poniżej linki oraz nazwy portali na których już ukazała się nasza relacja, a liczba ta będzie się powiększać:

Dodatkowo na portalu Knives.pl ukazała się historia „mechanicznej pomarańczy”* – specjalistycznego noża ratunkowego (który towarzyszył nam nieustannie w trakcie trwania naszej wyprawy na Mont Blanc i wybiera się na kolejne!), tak pieszczotliwie nazwanego przez jego twórcę p. Pawła Łukanowskiego członka Polskiego Stowarzyszenia Twórców Noży i Broni Białej. Tytuł historiiZ Pamiętnika nożoroba – Historia z nożem w tle.

*Nóż specjalistyczny-  „mechaniczna pomarańcza” – został wykonany na potrzeby naszej wyprawy na Mont Blanc. 😉 Niektóre zalety: można wpiąć do uprzęży lub karabinka – dzięki czemu trudno go zgubić; posiada specjalne ząbki przeznaczone do cięcia pętli, linek i nie tylko – ostrze noża jest gładkie i idealnie nadaje się do krojenia np.: kiełbasek czy smarowania kromek chleba, a przemyślane przez jego twórcę zakończenie ostrza pozwala na wykorzystanie noża jako śrubokrętu (co widać na zdjęciach).

Mont Blanc – notatki spod szczytu

PREMIERA !!!

W końcu do wglądu jedyny tak szczegółowy poradnik z Mont Blanc!!!

„Mont Blanc – notatki spod szczytu”

ZAPRASZAMY DO LEKTURY 😉

Grossglockner – po powrocie

5 sierpnia 2011 nasza trójka zdobyła Grossglockner. Pogoda niestety nie była tak zachwycająca jak podczas ostatniej wyprawy na Mont Blanc. W trakcie podchodzenia zmieniły się bardzo gwałtownie warunki pogodowe, pojawiła się gęsta mgła ograniczająca widoczność,  znacznie wzrosła wilgotność powietrza, a tym samym zrobiło się  ślisko…jednak nie poddaliśmy się i zdobyliśmy szczyt. Swoją drogą analizując zmienność pogody – góra powinna chyba nosić nazwę „Wielki Kaprys”, a nie „Wielki Dzwonnik”…

Grossglockner – kolejna wyprawa

Nadszedł termin naszej kolejnej wyprawy na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner – więc nie ma na co czekać, zbieramy sprzęt do kupy i ruszamy. Skład naszej ekipy:  Kinga, Gosia, Jarek – górscy zapaleńcy :D. Oczywiście po naszym powrocie ukaże się relacja – poradnik. Póki co zapraszamy do zakładki – WYPRAWY – GROSSGLOCKNER po ogólne informacje na temat góry.

Mont Blanc – relacja

Poradnik z wyjazdu na Mont Blanc w dalszym ciągu jest opracowywany. W międzyczasie przygotowujemy się do naszego drugiego celu: Grossglockner.

Mont Blanc – relacja (zarys)

Prace nad relacją, a właściwie poradnikiem Mont Blanc zostały rozpoczęte! Niestety mamy smutną wiadomość – projekt jest czasochłonny – na publikację będziemy musieli poczekać końca września 2011. Prosimy o wyrozumiałość. 🙂

Tym czasem polecamy ciekawą stronę dotyczącą wszelkich niezbędnych informacji o niektórych krajach byłego ZSRR  – link tutaj oraz inną dotyczącą samego Kaukazu – KAUKASKI PORTAL –  link tutaj.  Jeśli ktoś myśli o podróżach po Rosji, Ukrainie i innych krajach byłego ZSRR, bądź jest zainteresowany Kaukazem serdecznie polecamy obydwie strony. 🙂

Mont Blanc zdobyty !!!

27 czerwiec 2011, o godz. 8:40 zdobyliśmy Mont Blanc!…” Na niebie nie było ani jednej chmurki, a słońce oświetlało wszystko w około…” relacja oraz wszelkie niezbędne informacje będą niebawem dostępne w zakładce – WYPRAWY –  MONT BLANC, tymczasem prosimy o wyrozumiałość.

Mont Blanc – wyjazd

W końcu nadszedł termin wyjazdu. 🙂 A więc komu w drogę… 🙂 ruszamy. Od 24 czerwca, tak jak informowaliśmy wcześniej, będziemy atakować (wg. geografów) „Dach Europy”. Relacja z podróży będzie dostępna po naszym powrocie!!!.

Bierzemy ze sobą oczywiści niezbędne sprzęty i kosmetyki dzięki uprzejmości firm: FLOSLEK, CUMULUS , WISPORT , MAŁACHOWSKI  oraz uprzejmości sklepu  ALPAMAYO .

Patronat nad naszą wyprawą objęły: wydawnictwo BEZDROŻA, FAMILI CUP, portal turystyczny GLOBTROTER oraz portal najważniejszy dla każdego podróżnika CENERIA Outdoorowa Wyszukiwarka Cenowa!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Dwie najbliższe wyprawy …

Ostatecznie ustaliliśmy daty wyjazdów:

W tej chwili kompletujemy sprzęt na Mont Blanc, załatwiamy ostatnie formalności (wynajem ABC lawinowego, GPS’a, kupno mapy i ubezpieczenia,  wybieramy również trasę którą pójdziemy). Poza tym nieco zmienił się skład naszej grupy – z 8 osobowej zostało nas dwoje (Jarek i Gosia). Jednak nie przejmujemy się, do odważnych świat zależy… my realizujemy (w prawdzie nieco zmieniony z przyczyn niezależnych od nas) zastępczy plan. Zaś część naszej pierwotnej grupy elbrusowskiej zdecydowała udać się do Gruzji. 🙂