Archiwum kategorii: Kaukaz

Pierwsze zdjęcia i film z wyprawy

Mamy wreszcie przygotowaną galerię ze zdjęciami z naszej wyprawy. Zdjęć jest dokładnie 69, aby też nie zanudzać czytelnika natłokiem fotek.

[singlepic id=7 w=160 h=120 float=left][singlepic id=30 w=160 h=120 float=left][singlepic id=41 w=160 h=120 float=left]

 

 

 

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii (Wyprawy -> Elbrus -> Elbrus 2012 – galeria).

Dodatkowo, nasz kolega Przemek zmontował film, który można zobaczyć tutaj:

POWRÓT – SUKCES!!! 5642m n.p.m.

SUKCES!!! Szczyt zdobyty…6 osób z naszej grupy osiągnęło ZACHODNI WIERZCHOŁEK ELBRUSA !!!!!!!!!! 5642m n.p.m.

Wkrótce zapraszamy na relację z wyprawy 🙂 🙂 🙂

 

Przygotowania trwają!!!

Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania wiz do Federacji Rosyjskiej. Postanowiliśmy nie załatwiać ich na własną rękę, być może ze względu na zbyt  małe doświadczenie w temacie i absurdalne ceny (cena zakupu samego vouchera była zbliżona lub przewyższała łączną kwotę opłat za wizę i pośrednictwa agencji…być może za mało opanowaliśmy temat, a być może bliżej nam do wschodnich  sąsiadów…). Długo się zastanawialiśmy…w końcu  zdecydowaliśmy się skorzystać z usług firmy WADI .  Miejmy nadzieję z dobrym rezultatem :). Sugerowany czas oczekiwania na wizę (tryb ekonomiczny, wiza 30 dniowa) to około 2 tygodni. Czekamy.

Jeśli chodzi o bilety postanowiliśmy skorzystać z zaprzyjaźnionego źródła we Lwowie. Wybraliśmy najtańszą opcję miejsc tzw. plackarty (zdjęcie). Bilety na prawdę warto kupować 45 dni przed (dokładnie 45 dni przed!). My kupiliśmy 5 dni po terminie, niestety pozostały już tylko 4 plackarty i reszta w klasie wyższej i droższej tzw. coupe (zdjęcia)

Wieści z Kaukazu

Znane wyniki Vertical SkyRace® – Mt Elbrus, 5642 m

Dla zainteresowanych link. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!

Wieści z Kaukazu

Znany jest termin VII Międzynarodowego Elbrus Race. Bieg odbywa się corocznie od 2005 roku – niestety w zeszłym 2011 roku, ze względu na sytuację polityczną w tym rejonie Kaukazu i zamachy terrorystyczne, bieg się nie odbył.

Tegoroczny wyścig rozpocznie się 25 sierpnia i potrwa do 1 września. Całościowa trasa wyścigu biegnie klasyczną wspinaczkową trasę na zachodni wierzchołek Elbrusa: Azau  (z wys. 2400m n.p.m.) – Boczki – skały Pastuchowa – siodło – zachodni Elbrus. Do wyboru mają być dwie trasy (klasyczna – czerwona linia i ekstremalna – ciemna niebieska linia + jedna kwalifikacyjna – jasna niebieska linia.

Więcej informacji na stronie: DRYTOOLING bądź na oficjalnej stronie ELBRUS RACE

Wieści z Kaukazu

Przedstawiamy trasę  Elbrus SkyRace Vertical® 2350-5642 m

Tą trasą będziemy wkrótce podążać i my!!! Jednak nieco w odmiennym stylu – oblężniczym 😉

Wieści z Kaukazu

Video z kamerki z rejonu góry z 31 stycznia 2012:

Wieści z Kaukazu

Przez kilka ostatnich dni opady śniegu zwiększyły pokrywę śnieżną o kolejny metr.

Video z kamerki z rejonu góry z 2-4 stycznia 2012:

Wieści z Kaukazu

Ruszają zapisy na IV Międzynarodowy Festiwal sportów ekstremalnych Red Fox Elbrus Race 2012! :). Za pewien czas powinien być również znany termin kolejnego biegu – VII Międzynarodowego Elbrus Race. Wszystko zmierza więc w dobrym kierunku. Trasa na szczyt będzie dobrze otyczkowana co minimalizuje ryzyko błądzenia. Poniżej przedstawiamy program biegu.

Program RED FOX Elbrus RACE przedstawia się następująco:
6th May 
11-00-
19-00 Registration. Glade Azau.
19-00 Briefing of the Elbrus Vertical Kilometer® (2012 Vertical Kilometer® Series).

7th May
9-00 Elbrus Vertical Kilometer® (2012 Vertical Kilometer® Series).
14-00 Inauguration of the Festival.
Awarding ceremony of the winners of the Elbrus Vertical Kilometer®.
19-00 Briefing of the ski-mountaineering personal race.

8th May
9-00 Ski-mountaineering personal race.
14-00 Awarding ceremony of the winners of the ski-mountaineering personal race.
19-00 Briefing of the Elbrus Vertical SkyRace® (2012 SkyRace® Series).

9th May
7-00 Elbrus Vertical SkyRace® (2012 SkyRace® Series).
19-00 Briefing of the snow-shoes race.

10th May

10-30 Snow-shoes race.
15-00 Awarding ceremony of the winners of the Elbrus Vertical SkyRace® and of the snow-shoes race. Closing ceremony of the Festival.

11th May
Reserve day.

info zaczerpnięto ze strony: link

 

Wieści z Kaukazu

Rejon Elbrusa jest otwarty i dostępny dla turystów.

W tej chwili mamy „niski sezon” co powoduje, że po stronie południowej nie ma zbyt wielu turystów. Co więcej, pokrywa śnieżna nie jest jeszcze zbyt dobra do uprawiania narciarstwa. Mamy nadzieję, że rozsądna ilość śniegu będzie już w grudniu natomiast bardzo duża ilość napada (jak zwykle) w lutym.

Wysoki sezon” zaczyna się pod koniec grudnia i trwa do 10 stycznia. Jest okres tradycyjnej przerwy noworocznej, obchodzonej na terenie Rosji. W tym czasie więkość „biznesu” zawiesza swoją działalność. Skutkuje to tysiącami narciarzy na stokach nawet pomimo kiepskiego naśnieżenia.

Wyciągi są sprawne, jednak obecnie,  ze względu na mała liczbę klientów, działąją one tylko i wyłącznie w weekendy. Oczywiście, będą one pracowały pełną parą już od końca grudnia. Dodatkowo, większość miejsc w hotelach i pensjonatach jest już zarezerwowana na ten okres.

Po 10 stycznia liczba narciarzy zmniejszy się, aż do kolejnego „wysokiego sezonu„, który to znacznie się w połowie lutego i będzie trwał aż do końca marca. Jednak już w tym okresie warunki do jazdy powinny być bardzo dobre – duża pokrywa śnieżna, ciepła pogoda i dłuższe dni.