Archiwum kategorii: Szkolenia

Szkolenie w skałach!!!

Kolejne szkolenie za nami!!! Od 19 do 25 maja poszerzaliśmy nasze wiadomości i umiejętności wspinaczkowe. Wszystko to pod czujnym okiem Mateusza Czempiela (CW Cechownia). Szkolenie odbyło się w Rudawach Janowickich 🙂

Zapraszamy na relację ze szkolenia, która wkrótce powinna się ukazać w zakładce SZKOLENIA.

Test detektorów lawinowych

Patrząc na warunki jakie obecnie panują w górach proponujemy zapoznanie się z niezależnym testem detektorów lawinowych przeprowadzonym przez Ośrodek Prewencji Lawinowej Horskiej Záchrannej Služby w ramach współpracy z TOPRem oraz Fundacją im. Anny Pasek.

http://annapasek.org/bezpieczna-eksploracja-gorska/aktualnosci/297-raport-z-testu-detektorow-lawinowych

Przypominamy również o szkoleniach lawinowych, w który warto wziąć udział, aby bezpiecznie poruszać się po górach. Kursy takie organizuje m.in Fundacja im. Anny Pasek oraz szkoła wspinania Waldka Niemca – Kilimanjaro.

Rzecz o węzłach …

Zapraszamy do zapoznania się  z rodzajami węzłów niezbędnymi we wspinaczce, jak również sposobami ich wiązania. Jest to informacja oczywiście poglądowa gdyż nic nie zastąpi kursu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, jak np. te organizowane przez KILIMANDŻARO -SZKOŁA WSPINANIA Waldka Niemca  z której szkoleń mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości Fundacji im. Anny Pasek .

Opisy zastosowań oraz zdjęcia poszczególnych węzłów w zakładce SZKOLENIA-RZECZ O WĘZŁACH. Zapraszamy. 🙂

Relacja z warsztatów szkoleniowych (Pragelato)

Wróciliśmy z Warsztatów szkoleniowych w Alpach. Po tygodniu spędzonym w Pragelato, pod czujnym okiem tamtejszych służb ratowniczych Soccorso Alpino zdobyliśmy cenne umiejętności praktyczne oraz niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Serdeczne podziękowania dla Zespołu Fundacji Anny Pasek: Iwony, Sylwii, Adriana, Pawła i Piotrka, którzy spędzali z nami każdą chwilę.

SZCZEGÓŁOWA RELACJA WRAZ Z GALERIĄ ZDJĘĆ  !!!

Dziękujemy również  firmie FLOSLEK, za przysłanie kosmetyków na zimowe warunki, pracownikom oraz właścicielowi sklepu ALPAMAYO, którzy pomogli nam zgromadzić sprzęt po atrakcyjnych cenach. 🙂

Firma WISPORT, z kolei zadbała o nasze oryginalne pokrowce na raki. 🙂

Kolejne przygotowania

Kolejnym etapem przygotowań do bezpiecznej penetracji wysokich szczytów, a przede wszystkim planowanego wyjazdu na Elbrus,  są WARSZTATY TURYSTYKI ALPEJSKIEJ – PRAGELATO 2011. Szkolenie organizowane jest przez Fundację Anny Pasek, odbędzie się 19-27 marca 2011r.

Szkolenie lawinowe w Tatrach

W dniach 25-27 lutego wzięliśmy udział w SZKOLENIU LAWINOWYM w Tatrach. Szkolenie odbyło się na Hali Gąsienicowej.

Serdeczne podziękowania dla FUNDACJI ANNY PASEK, od której „otrzymaliśmy” to szkolenie.

Kilka słów o szkoleniu oraz galeria w zakładce „szkolenia”  – zapraszamy