Archiwum kategorii: Tatry

Elbrus 2012 rusza na dobre!!!

Przygotowania do wyprawy nabierają tempa.

Przyszedł czas na spotkanie zadeklarowanych  i zdecydowanych członków wyprawy Elbrus 2012 :).  Z różnych względów nie wszyscy mogli się na nie stawić, nad czym strasznie ubolewamy. Spotkanie odbyło się 28-29 kwietnia w Tatrach. Ze względu na zbyt dobrą pogodę ograniczyliśmy się jedynie do przejścia dwóch przełęczy: Zawrat i Szpiglasowa ;).  Ustaliliśmy niezbędne formalności i obecnie zabieramy się do ich załatwiania.

Tatry – Orla Perć

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi Orlej Perci oraz do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wrześniowego wypadu w Tatry Wysokie. 🙂 Celem był najtrudniejszy, dostępny szlak w Polskich Tatrach mianowicie Orla Perć.  (link)

Spotkanie organizacyjne

Wróciliśmy wczoraj z weekendowego (16-17 kwietnia) wypadu w Tatry Zachodnie. Celem wypadu miało być bliższe poznanie nowych uczestników wyprawy na Elbrus – Alicji, Aliny i Adriana – niestety z ich trojga pojechał z nami tylko Adrian;). Planowaliśmy między innymi: ocenę tempa chodzenia grupy, poznanie indywidualnej aktualnej kondycji każdego z uczestników –  nad którą cały czas pracujemy;  chcieliśmy również omówić wyposażenie naszych plecaków i potrzebny sprzęt, aby uniknąć zdublowania, a tym samym niepotrzebnego dźwigania dodatkowych kilogramów. Czerwiec bowiem  zbliża się do nas wielkimi krokami, a my jako niepoprawni optymiści ciągle liczymy na poprawę sytuacji na Kaukazie.

Kilka zdjęć z wypadu poniżej 😉

        

Szkolenie lawinowe w Tatrach

W dniach 25-27 lutego wzięliśmy udział w SZKOLENIU LAWINOWYM w Tatrach. Szkolenie odbyło się na Hali Gąsienicowej.

Serdeczne podziękowania dla FUNDACJI ANNY PASEK, od której „otrzymaliśmy” to szkolenie.

Kilka słów o szkoleniu oraz galeria w zakładce „szkolenia”  – zapraszamy