O projekcie

WINTER IN SUMMER PROJECT

” To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”

Paulo Coelho (Alchemik)

Na stronie naszego projektu pragniemy przedstawić  nasze dążenia do wymarzonych celów i sposób w jaki tego dokonaliśmy…zaczynając praktycznie „od zera”.

W lipcu 2010 roku poznaliśmy się przez różne fora internetowe. Wszyscy dążyliśmy do: spełnienia swoich planów, niecodziennych podróży, zaspokojenia głodu trekkingu oraz pokazania, że jeśli czegoś się bardzo pragnie to należy do tego dążyć.                                                                                                                                                                                                                                  Zaczęliśmy od wyprawy na Spitsbergen, gdzie mogliśmy sprawdzić czy jesteśmy na tyle silni, aby sprostać i przetrwać w warunkach zimowych…kilka kolejnych wypadów w góry pozwoliło nam się poznać, pomysłów na wspólne wyprawy nam nie brakowało… i tak w ostatecznej wersji narodził się WiS Project – WINTER IN SUMMER PROJECT.

Dlaczego WiS?
Odpowiedź jest prosta: odwiedzamy latem miejsca w których panują warunki zimowe lub jest zima. To właśnie główna cecha łącząca nasze wyprawy. Wybierając miejsca, które obejmuje nasz projekt chcemy pokazać, że nie tylko profesjonalni alpiniści mogą zdobywać wysokie szczyty. Tak naprawdę jest wiele miejsc dostępnych dla osób, które zaczynają swoją przygodę z wysokimi górami. Realizując poszczególne wyprawy pragniemy pokazać jak amator może stać się prawdziwym alpinistą, a co najważniejsze jak można tego dokonać! 🙂

Projekt początkowo miał obejmować trzy etapy rozłożone na trzy lata 2010-2012.

I. WRZESIEŃ 2010 – ARKTYKA – SPITSBERGEN II. CZERWIEC 2011 – KAUKAZ – ELBRUS – 5642m n.p.m III. CZERWIEC 2012 – PAMIR

Niestety wydarzenia w rejonie Kaukazu (szersze informacje w zakładce Aktualności) zmusiły nas do zmiany planów, co  w konsekwencji pociągnęło za soba  zmianę charakteru projektu. Jednym słowem WIS „rozwinął skrzydła”. Postanowiliśmy odejść od podziału projektu na trzy etapy, chcąc uczynić go  długoterminowo-wieloetapową ‚inwestycją’. Nie oznacza to jednak, że wcześniejsze plany nie będą realizowane.  Owszem będą, jedynie ich lokalizacja czasowa uległa zmianie ze względów od nas całkowicie niezależnych.

Co wyróżnia nas i nasz projekt?

Przede wszystkim nasze podejście. Nie chcemy się przechwalać zdobytymi szczytami i zakątkami świata do których udało nam się dotrzeć. Po przez nasz projekt chcemy uświadomić wielu osobom, że marzenia się spełniają! Przede wszystkim chcemy pokazać w jaki sposób można je zrealizować, aby nie być zaskoczonym i osiągnąć wymarzony cel.

Oprócz naszych zwięzłych relacji z wypraw (nadto jest ich w internecie…), będziemy pisać o potrzebnych: sprzęcie, wiedzy, informacjach które mogą nam pomóc osiągnąć wymarzony cel; będziemy rozwiewać błędne mity z relacji zawartych w internecie. Oczywiście wszystko to po sprawdzeniu empirycznym, po przebytych wyprawach.

Na stronie naszego projektu (w zakładce wyprawy, szkolenia) znajdziecie:

  • wykaz sprzętu potrzebnego na daną wyprawę,
  • opisy tras,
  • informacje o zagrożeniach,
  • co i jak zjeść,
  • zdjęcia,
  • informacje o noclegach,
  • informacje o cenach,
  • informacje o przydatnych szkoleniach,
  • informacje o osobach/organizacjach przeprowadzających szkoleniach,
  • nasze własne odczucia i doświadczenia.

Wszelkie informacje postaramy się poprzeć linkami.

ZAPRASZAMY!!!

Zespół WiS PROJECT 😉

Tekst: N.T., M.K.